Ułatwienia dostępu

  • Logo

21 maja klasa czwarta pod opieką wychowawców: Pani Lidii Ludorowskiej i Pani Ewy Maślanki brała udział w  wycieczce do Rzeszowa.
Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Ogrodach Bernardyńskich, znajdujących  się przy Bazylice Ojców Bernardynów. W miejskiej oazie zieleni znajduje się kilka tysięcy roślin ozdobnych, alejki z ławkami, pergole oraz fontanna. Można w nich spokojnie usiąść na jednej z ławeczek, bądź też pospacerować wśród przepięknych kompozycji roślinnych. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w  Mc Donald’s w Galerii Rzeszów oraz w Sweet Factory Store, gdzie każdy znalazł dla siebie coś pysznego.
Głównym celem naszego wyjazdu było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej znajdującej się pod Rzeszowskim Rynkiem. Stanowi ona pozostałości dawnych sklepów ziemnych, składów oraz magazynów kupieckich i handlowych. Najstarsze piwnice pochodzą z przełomu XV i XVI wieku i zlokalizowane są około 2 metry pod płytą rynku. Długość całej trasy wynosi blisko 400 metrów. Uczniowie skorzystali z „Interaktywnej legendy”, czyli z wariantu zwiedzania pełnego wyzwań i ciekawych aplikacji,  dobrze się przy tym bawiąc. Ostatnim punktem naszego wyjazdu były pyszne  lody w najbardziej znanej w Rzeszowie lodziarni „U Myszki” Wycieczka była dla wszystkich uczestników ciekawą przygodą, którą na długo zapamiętają.
Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ!