Żyjemy w Polsce, która może szczycić się wolnością. Dziś patrzymy w przyszłość, ale jednocześnie pamiętamy o doświadczeniach minionych lat. Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości – umiera i nie buduje przyszłości.
Dlatego też, w dniu 30 kwietnia cała społeczność Zespołu Szkół w Łukawcu, na czele z Panią Wicedyrektor – Katarzyną Słują,  zebrała się w sali gimnastycznej, by uczcić majowe święta państwowe. W naszej szkole uroczyste obchody świąt majowych zainaugurowaliśmy odśpiewaniem hymnu Polski oraz prezentacją scenki historycznej i montażu słowno-muzycznego w wykonaniu chóru szkolnego i uczniów klas starszych.
Dzięki tej żywej lekcji historii data 3 maja 1791 roku już dla nikogo nie powinna być pustą, nic nieznaczącą datą. Historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej uroczystości.