Ułatwienia dostępu

  • Logo

Okolice czerwca to czas rodzinnych uroczystości takich jak: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. W Zespole Szkół w Łukawcu tradycyjne obchodzone są one wspólnie. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się Piknikiem Rodzinnym, który odbył się dnia 2 czerwca na placu przy Zespole Szkół w Łukawcu. W imprezie uczestniczyli nie tylko wychowankowie naszej szkoły i przedszkola, ale także ich bliscy i cała lokalna społeczność. Mimo niesprzyjającej pogody (kilku opadów deszczu w tracie trwania imprezy), piknik dostarczył wielu wrażeń i atrakcji. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali wspaniały program słowno – muzyczny. Równie pięknie swoje umiejętności przedstawiły dzieci uczęszczające na zajęcia akrobatyczne, oraz zajęcia taneczne z Dance Mind Studio. Rodzice stoczyli ze swoimi pociechami mecz piłki nożnej, a  strażacy zaprezentowali spektakularny pokaz swoich umiejętności. Można było również wysłuchać koncertu wokalistki Julii Nowak. Nie zabrakło licznych konkursów i zabaw z nagrodami, prowadzonych m.in. przez grupę Animisie. Królowały kolorowo pomalowane twarze dzieci i włosy pełne powplatanych warkoczyków. Wszystko to okraszone wspaniałym jadłem i słodkościami, przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich i Radę Rodziców. 
Przez kolejne dni w przedszkolu w Łukawcu trwała kontynuacja uroczystości.
6 czerwca rodzice przedszkolaków przestawili swoim pociechom niespodziankę z okazji Dnia Dziecka w formie spektaklu pt. „Kopciuszek”, w którym wystąpili w roli aktorów. Działania rodziców stanowiły dla dzieci dodatkową motywację do ich własnych wystąpień dla rodziców. 
Pierwsze z nich miały miejsce tego samego dnia w grupie „Lisków”. Dzieci zaprezentowały spektakl, opowiadający zabawną historię zapoznania mamy i taty, która wywołała wśród publiczności salwy śmiechu. Dużo emocji wywołał też konkurs drużynowy: dzieci kontra rodzice.
7 czerwca grupa  „Jeżyków” przeniosła nas na wiosenno – letnią łąkę, pełną tańczących motyki, pszczółek i kolorowych kwiatów. 
8 czerwca to dzień, w którym na scenie królowały maluszki czyli grupa „Sówek”. Odważne dzieciaki radośnie wyraziły miłość do swoich rodziców w formie wierszyków i piosenek. 
9 czerwca grupa IV – „Wiewiórki” udowodniły, że nawet w obliczu „złośliwości rzeczy martwych” – problemów ze sprzętem – płynące z serca wykonania wokalne dla mamy i taty mogą zabrzmieć jeszcze piękniej. Tutaj również poznaliśmy historię początków rodziców, choć nieco inną, niż ta, zaprezentowana przez „Liski”.
Świętowanie Dni Rodziny w Przedszkolu w Zespole Szkół w Łukawcu zakończyła w dniu 18 czerwca grupa „Ważek”. Tutaj spotkanie połączone było z zakończeniem zerówki i wręczeniem dyplomów ukończenia przedszkola. Tę doniosłą, pełną głębokich wzruszeń chwilę przeplatały zabawne skecze, w wykonaniu przedszkolaków. Dzięki temu nie zabrakło zarówno łez radości, jak i wzruszenia. 
Takie momenty pozostają na długo we wspomnieniach rodziców, dzieci i nauczycieli. Przyczyniaj się do zacieśniania więzi, inspirują i motywują do dalszej pracy. Jak głosił napis, widniejący na dekoracji w dniu zakończenia zerówki – w końcu:  PRZEDSZKOLE – TO ONO DAŁO NAM SKRZYDŁA.
Link do galerii z wydarzeń:
https://photos.app.goo.gl/JdwYoU2FripaBpXz9

Zdjęcia z Pikniku Rodzinnego znajdziemy również na stronie Parafii Miłosierdzia Bożego pod linkiem:
www.lukawiec-mb.pl/2024/06/09/piknik-rodzinny-2024