Ułatwienia dostępu

  • Logo

Konkurs „Digital Wizards” został zorganizowany przez Fundację KPMG. Partnerami konkursu są Sekcja Informatyki Szkolnej Polskiego Towarzystwa Informatycznego i firma Google Polska. Patronat Honorowy objęli Pani Minister Edukacji Barbara Nowacka oraz Pan Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński i Pan Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test online z tematyki AI, cyberbezpieczeństwa oraz marketingu cyfrowego. Nasza uczennica Natalia Bieniasz po pierwszym etapie znalazła się wśród 30 najlepszych uczniów w finale konkursu.
Finał konkursu odbył się w Warszawie w dniach 14 i 15 czerwca 2024 r. Organizator konkursu pokrywał koszty dojazdu, noclegi oraz wyżywienie dla ucznia oraz opiekuna.
W finale konkursu uczniowie musieli rozwiązać test sprawdzający wiedzę z obszarów AI, cyberbezpieczeństwa i marketingu cyfrowego oraz przeprowadzić prezentację w ciągu 5 minut, autorskiego projektu opracowanego samodzielnie w uzgodnieniu ze swoim nauczycielem-opiekunem. 
Natalia wybrała projekt gry planszowej i zatytułowała ją „CyberWojna”. Mechanika gry polega na bronieniu swojej sieci komputerowej przed atakami innych użytkowników. Gra jest przeznaczona od 2 do 4 graczy, w wieku 12+. Natalia opracowała grafikę gry: planszę, karty do gry, karty punktacji w programie Canva oraz regulamin gry. Do prezentacji przygotowała również animację o swoim projekcie wykonaną też w programie Canva. Czas na przygotowanie projektu to 5 dni. 
W finale sumowane były punkty za test oraz za prezentację. 
Natalia Bieniasz otrzymała tytuł Laureata konkursu „Digital Wizards”. Znalazła się wśród 10 najlepszych uczniów. W nagrodę otrzymała certyfikat udziału w konkursie, laptopa oraz „Złoty Bilet” na 6-dniowy obóz naukowy 
„Digi-Camp”, który odbędzie się we Władysławowie. 
W drugim dniu konkursu, wszyscy finaliści mieli opłacony wstęp do Centrum Nauki „Kopernik” oraz wzięli udział w grze terenowej na Warszawskiej Starówce.  
Opiekunem i mentorem Natalii w czasie całego konkursu był Wojciech Hałucha.