Ułatwienia dostępu

  • Logo

"Mamy tylko jedną Ziemię,
A jej przyszłość zależy od każdego,
Na pozór niewielkiego, ludzkiego działania,
Zależy od każdego z nas."

O tym na pozór prostym przesłaniu, przypomnieli wszystkim uczniowie naszej szkoły, Julia Panek i Filip Chyłek, którzy z wykorzystaniem szkolnego radiowęzła skierowali do nas Apel Matki Ziemi. Zwrócono w nim szczególną uwagę na kondycję naszej planety oraz problemy, z jakimi zmaga się na co dzień. Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi- “Ziemia kontra plastik”, miało zwrócić naszą uwagę na konieczność ograniczenia produkcji i wykorzystania tworzyw sztucznych w trosce o zdrowie ludzi i planety. 
Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole przeprowadzono również Ogólnopolski Konkurs ekologiczno-przyrodniczy EDI oraz Ogólnopolski Turniej wiedzy ekologicznej Be.eco. 22 kwietnia, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz klas IV-VIII uczestniczyli również w transmisji z Ekofestynu, podczas której brali udział w warsztatach, konkursach i wykładach ekspertów z dziedziny ekologii. Szkolnym koordynatorem działań związanych z obchodami Dnia Ziemi była Pani Katarzyna Urban z pomocą Pani Doroty Pudło oraz Pań z edukacji wczesnoszkolnej.