Łukawiec 423, ,
36-004 Łąka

Szkoła 17 7715549, Intendent 17 7715645
.

"Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”
Nasze Przedszkole  bierze udział w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.
Celem programu  jest wzrost świadomości na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników żłobków i przedszkoli oraz rodziców, promowania zrównoważonej diety oraz kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych.
Więcej o  programie można dowiedzieć się na stronie internetowej www.zdrowojemy.info.
W ramach programu zapewnia się:
- Dostarczanie praktycznych porad żywieniowych oraz materiałów edukacyjnych na temat zdrowej diety małego dziecka
- Konkursy skierowane do żłobków i przedszkoli z atrakcyjnymi nagrodami
- Stała opieka dietetyka.
Program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” jest współtworzony przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, Fundację Nutricia, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.
Dlaczego warto było przystąpić do programu?
Układając zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz,
jak i w dorosłym życiu.
Dostarczając dziecku wraz z pokarmem odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem.
Dostosowując jadłospis dziecięcy do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju.
Prawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, których koszty będzie ponosiło całe społeczeństwo.

Współpraca z Edukatorem Żywieniowym

Dodatkowo oferujemy możliwość podjęcia współpracy z Edukatorem Żywieniowym programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. W roku 2015 r.

Oferujemy:

Jeśli placówka podejmie współpracę, wysyłamy do niej jednego z naszych Edukatorów, który przez okres 6 miesięcy przeprowadzi:

bezpłatne warsztaty/konsultacje dla personelu dotyczące żywienia małych dzieci;
analizę jadłospisów oraz propozycje doskonalenia żywienia dzieci w placówce według najnowszych norm i zaleceń żywieniowych.
Placówka biorąca udział w programie otrzyma Certyfikat po zakończeniu warsztatów/konsultacji oraz wprowadzenia stosownych zmian w jadłospisach zgodnie ze rekomendacjami Edukatora.

Informujemy, że większość pracowników została objęta szkoleniem ” Zdrowo jemy zdrowo rośniemy.” a przedszkole otrzymało Certyfikat.